Laserový transferový tisk www.nejtrika.cz
Blog

Laserový transferový tisk

Laserový transferový tisk se provádí ve dvou krocích.

Nejprve se design vytiskne na přenosovou fólii pomocí laserové tiskárny a poté se přenese z přenosové fólie na textil, například na tričko, pomocí tepelného lisu. Tisk touto přenosovou technikou umožňuje potisk všemi barvami. Na výběr je také široká škála textilií. Potisknout můžete bavlnu, směsové textilie i polyestery.

Jaké jsou výhody laserového transferového tisku?

Oděvy potištěné pomocí této techniky můžete vyprat i více než čtyřicetkrát. Laserový transferový tisk se používá zejména tehdy, když chcete vyrábět malá množství
s plnobarevnou grafikou. Můžete tisknout na světlé i tmavé textilie. Tímto způsobem získáte výsledek, který je optimálně probarvený, s atraktivním vzhledem, za rozumnou cenu a s krátkou dobou výroby. Další velkou výhodou je, že při laserovém transferovém tisku zcela odpadá nutnost ořezání vytisknutých motivů. Své kreativní nápady tak můžete realizovat snadno a bez komplikací.

Ghost White Toner vám nabízí vše, co potřebujete pro transferový tisk na laserové tiskárně. V našem obchodě najdete tiskárny s bílým tonerem, tonerové kazety a samozřejmě také transferový materiál a transferové tepelné lisy.

Jak funguje laserový transferový tisk?

1) Příprava tiskárny

Po vybalení tiskárnu zapojte do napájení, připojte k počítači pomocí USB kabelu, nebo do sítě LAN. Proveďte instalaci ovladačů z přiloženého CD (instalaci zvládnete pomocí průvodce instalací). Poté do tiskárny vložte tonery Ghost (CMYK) a vyčkejte, dokud se nezinicializují.

Je potřeba nastavit typ papíru na displeji tiskárny:

 1. Nastavení papíru
 2. Víceúčelová přihrádka
 3. A4
 4. Běžný 3 (83-90 g/m²)

Toto nastavení je nejvhodnější pro tisk na transferovou (transparentní) fólii A.

2) Tisk grafiky

 • Do víceúčelové přihrádky vložte fólii A (matnou stranou fólie nahoru)
 • Proveďte tisk grafiky (ta musí být zrcadlově otočená, aby se pak na bavlnu přenesla ve správném zobrazení)

3) Postup při tisku barevné grafiky s bílou barvou

 1. V grafickém programu musíte mít vytvořenou siluetu připravované grafiky
 2. V předvolbách tisku zvolte:
  • Režim barvy(C):
   • Autodetekce nebo Černobíle
 3. Začněte s tonery CMYK, vytiskněte grafiku, poté do tiskárny znovu vložte již potištěnou fólii, vyměňte černý toner za bílý a dotiskněte bílou barvu za použití siluety
 4. Vzor grafiky:

4) Přenos lepidla z papíru B na fólii A

 1. Zapněte termolis – teplota 160 °C a čas 120 vteřin
 2. Po zahřátí termolisu jej prázdný zavřete na cca 5 minut, aby se prohřála spodní pracovní deska
 3. Grafiku z fólie A vystřihněte a k potisknuté straně přiložte potaženou stranou papír B, vložte na spodní pracovní desku lisu (ideálně do pravého nebo levého spodního rohu), přikryjte cca 8 archy obyčejného kancelářského papíru formátu A3 a lis zavřete (střední až vysoký tlak)
 4. Po uplynutí času lis otevřte a na topné desce co nejrychleji plynulým pohybem odtrhněte papír od fólie. Papír a fólii neoddělujte na jiném místě než na pracovní desce, mohlo by dojít k nekvalitnímu přenosu. Nikdy nenechávejte fólii s papírem vychladnout!

5) Přenos grafiky na bavlnu

 1. Termolis předehřejte na 160°C, vložte bavlnu, předžehlete ji 10 – 20 vteřin
  (tím odstraníte možnou vlhkost z bavlny a vyrovnáte povrch textilie)
 2. Termolis otevřte, na bavlnu vložte fólii s grafikou (tiskem dolů), přikryjte ochrannou fólií, či pečicím papírem a následně zažehlete na 160 °C, čas 30 vteřin a vyviňte maximální tlak (tlak je při nažehlování na bavlnu velice důležitý)
 3. Po uplynutí času vytáhněte bavlnu, nechte ji řádně vychladnout (doporučujeme minimálně 30 minut) a poté opatrně plynulým pohybem srolujte fólii z textilu

Pokud chcete grafiku na bavlně zmatnit a také zvýšit její životnost při praní, vložte ji zpět do termolisu, přikryjte pečicím papírem a po dobu 5 až 10 vteřin zažehlete (teplota 160 °C, tlak nižší).

Doporučujeme zhlédnout tato instruktážní videa:

Laserový tisk nabízí také možnost tisknout speciálním bílým tonerem na tmavé textilie. Stačí, když v tiskárně vyměníte černý toner za bílý. Všechny plochy, které se v počítači zobrazují černě, se tak vytisknou bíle.

V našem obchodě najdete bílý toner pro různé typy tiskáren. Mimo jiné nabízíme také odpovídající přenosové fólie, přenosová média i papír. Disponujeme různými variantami fólií se speciálními efekty, jako je například zlatá nebo stříbrná. Pokud nemáte vhodnou tiskárnu s bílým tonerem, je možné ji najít v našich sadách s bílými tonery.

Related posts

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..